Tottenham i “rrëmben” Barcelonës lojtarin

Futboll

Tottenham i “rrëmben” Barcelonës lojtarin

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 16:30
Clement Lenglet

Tottenham i “rrëmben” Barçës lojtarin, mungon vetëm zyrtarizimi i Lenglet

Tottenham ka arritur marrëveshjen me Clement Lenglet për transferimin e këtij të fundit në Premier League.

Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, palët kanë gjetur dakortësinë mes tyre, për huazimin e francezit te “Spursat”, teksa po diskutohen vetëm detajet e fundit të marrëveshjes.

Në ditët në vijim pritet të bëhet edhe zyrtarizimi i këtij transferimi, me lojtarin që do të vihet nënurdhrat e Antonio Conte për një sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat