Arrihet marrëveshja mes Juventusit dhe Paredes

Futboll

Arrihet marrëveshja mes Juventusit dhe Paredes

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 11:50
Paredes

Leandro Paredes dhe Juventusi raportohet se kanë arritur marrëveshje në parim..

“Zonja e Vjetër” po punon për të përmirësuar mesfushën, teksa Massimiliano Allegri beson se argjentinasi është i duhuri për skuadrën e tij.

Siç raporton “Calciomercato”, Paredes ka arritur një marrëveshje me Juventusin në lidhje me kushtet e kontratës së tij, përkatësisht pagën dhe kohëzgjatjen e marrëveshjes.

Dhe, klubi nga Torino tani duhet të arrijë një marrëveshje me Paris Saint-Germainin për transferimin e 28-vjeçarit.

Klubi francez thuhet se po kërkon rreth 25 milionë euro për shitjen e tij, por Juventusi nuk dëshiron të paguajë më shumë se 15 milionë.

Klubi italian tani po punon për largimin e Arthur Melos dhe pasi të perfundojë kjo, do të tentojnë marrëveshjen edhe me PSG-në.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat