Barcelona shpërtheu me katër gola

Futboll

Barcelona shpërtheu me katër gola

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 22:06
Barcelona shpërtheu me katër gola

Barcelona shpërtheu me katër gola brenda 18 minutave lojë në përballjen me skuadrën meksikane Pumas, për trofeun Gamper. Sulmi katalan u shfaq i papërmbajtshëm dhe dukej qartë se kishte një “shkrirje” mes prurjeve të reja dhe grupit ekzistues.

E hapi serinë e golave Robert Lewandowski që në minutën e tretë, më pas shënuan me radhë Pedri, Dembele dhe sërish Pedri.

Goli i katër ishte fantastik, pas një prekjeje magjike të Lewandowskit, që nxori të lirë talenti e Barcelonës.

Më fillimin e pjesë së dytë Barcelona gjeti edhe golin e pestë me Aubameyang dhe të fundit me Frenkie de Jong, lojtarin i cili përflitet për t’u larguar nga ekipi “blaugrana”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat