Pirlo debuton me humbje në Turqi

Futboll

Pirlo debuton me humbje në Turqi

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 23:24
Pirlo

Debutim i hidhur i Andrea Pirlos si trajner në kampionatin turk.

Më shumë se një vit nga shkarkimi si trajner i “Zonjës së Vjetër”, 43-vjeçari mori drejtimin e Karagumruk, por në takimin e parë të kampionatit skuadra e italianit u mposht 2-4 në shtëpi nga  Alanyaspori, që drejtohet nga një tjetër italian, Francesco Farioli.

Miqtë shënuan që në minutën e 19-të me Eduardon e tetë minuta më vonë dyfishoi rezultatin Bekiroglu.

Në skuadrën e dytë, skuadra e Pirlos ngriti kokë, duke ngushtuar diferencën me Fabio Borinin, por goli i ish-sulmuesit të Romës u zhvlerësua nga Eduardo që realizoi golin e 3-1.

Ngushton sërish diferencën Karagumruk me Biraschin, por shpresat për rezultat pozitiv të skuadrës së Pirlos i shoi Yardimci me golin e 2-4. Pirlo zhgënjen në debutim në tokën turke.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat