Arsenali dhe Liverpooli në garë për Pinon

Futboll

Arsenali dhe Liverpooli në garë për Pinon

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 18:03
Yeremy Pino

Arsenali dhe Liverpooli janë në garë për Yeremy Pinon e Vilarrealit.

Kjo është konfirmuar nga rrethi i lojtarit për “Radio Castellon”, ka bërë të ditur gazetari, Xavi Sidro.

Të dy klubet angleze thuhet se kanë dërguar ofertat e tyre, por që nuk kanë marrë përgjigje pozitive.

Pino ka një klauzolë lirimi prej 80 milionë eurosh dhe Villarreali nuk do të pranojë asnjë ofertë nën këtë çmim.

19-vjeçari me klubin spanjoll ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027.

Pozita natyrale e Pinos është sulmues i krahut të djathtë, por ai mund të luajë edhe në krah të majtë ose në qendër të sulmit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat