Këmbëngul për një përforcim në mesfushë!

Futboll

Këmbëngul për një përforcim në mesfushë!

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 12:56
Për një përforcim në mesfushë!

Këmbëngul për një përforcim në mesfushë!

Mançester Junajtid dhe tekniku i tyre Erik Ten Hag po kërkojnë me ngul transferimin e një tjetër mesfushori gjatë kësaj merkatoje pas vështirësive për të arritur te Frenki De Jong i Barcelonës.

Emri i radhës në listën e drejtuesve të klubit është ai i mesfushorit të Lacios, Sergei Milinkoviç-Saviç.

Sipas raportimeve nga “The Telegraph”, anglezët janë rikthyer fuqishëm në garën për transferimin e serbit dhe kanë përgatitur një ofertë rreth 60 milionë euro për të bindur Lacion ta lërë të lirë.

Klubi kryeqytetas është i vendosur për të mos pranuar më pak se 75 milionë euro për mesfushorin, por dëshira e lojtarit për një transferim në Angli mund të jetë deçizive për konkretizimin e këtij operacioni në merkato.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat