Me ardhjen e VAR, gabimet janë minimizuar

Futboll

Me ardhjen e VAR, gabimet janë minimizuar

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 17:00
Rocchi

Me ardhjen e VAR, padyshim që gabimet janë minimizuar nga arbitrat në futboll.

Por në një moment që një gabim i shpëton edhe VAR, që në fund të fundit është sërish njerëzore në vendimmarrje, jo e pagabueshme, atëherë polemikat janë më të mëdha.

Seria A kulmoi në sezonin e shkuar me një rivalitet të madh për titullin kampion. Mbyllja ishte spektakolare mes Milanit dhe Interit që e ndan vendin e parë në javën e fundit. Por gabimet e arbitrave ishin të tmerrshme në ato javë aq sa mund të thuhet se ndikuan jo pak në rrugën e titullit.

Megjithatë Gianluca Rocchi e sheh tërësisht ndryshe. “Në sezonin e shkuar u shkruajt një nga faqet më të mira të historisë së arbitrave në Serinë A për vitet e fundit”, ka thënë mes të tjerash Rocchi duke krijuar jo pak debate..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat