Kallaku mbetet në Superiore

Futboll

Kallaku mbetet në Superiore

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 18:29
Kallaku mbetet në Superiore

Sherif Kallaku qëndron në kryeqytet, por në sezonin e ri do të jetë pjesë e Tiranës.

Pas vetëm gjysmë edicioni me Partizanin, 24-vjeçari ka vendosur që të veshë fanellën e kampionëve.

Përmes një postimi në “Instagram”, bardheblutë kanë treguar se Kallaku ka nënshkruar marrëveshjen dhe menjëherë do të bashkohet me skuadrën për t’u përgatitur për sezonin e ri.

Kallaku do të zëvendësojë Ennur totren, i cili u largua vetëm pak ditë më parë drejt Ukrainës, duke i sjellë kampionëve 300 mijë euro nga shitja e tij. 24-vjeçari u aktivizua sezonin e shkuar me Partizanin në 13 ndeshje duke shënuar vetëm 1 gol. Kartoni i Kallakut ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, por vjen në kryeqytet si lojtar i lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat