Fili: Shqipëria është më keq se Ukraina tani…

Futboll

Fili: Shqipëria është më keq se Ukraina tani…

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 18:08
Fili: Shqipëria është më keq se Ukraina tani…

Të transferohet në këto kohë te një ekip ukrainas, kërkon më së paku guxim. Realdo Fili e ka pasur këtë cilësi dhe e shfaqi sërish në merkaton e verës.

Futbollisti 26-vjeçar është lojtari më i ri i Cernomorest Odesa në Ukrainë.

Por si e gjeti lojtari shqiptar këtë ambient të ri?

Në një intervistë për Kodhelin në “A2 Cnn”, Fili nuk e shmangu batutën e tij që ishte në kufijtë e therrëses, Shqipëria është më keq se Ukraina.

“Jam i surprizuar nga situata që kam gjetur. Jo vetëm që nuk ka luf.të, por është shumë qetë dhe nuk ka shenja fare të luf.tës. Madje më shumë lu.ftë ka në Shqipëri se këtu mesa po shoh unë”, u shpreh Fili..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat