Këto janë çiftet e play-off-it në Champions League

Futboll

Këto janë çiftet e play-off-it në Champions League

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 19:05
Champions League

Me përfundimin e raundit të tretë kualifikues të Ligës së Kampionëve të këtij viti, tani kemi tablonë e plotë në lidhje me çiftet e play-off-it.

Apollon Limassol u kundërpërgjigj, por nuk arriti të bënte një rikthim epik ndaj Maccabi Haifa, Rangers përmbysi 2-0 nga ndeshja e parë kundër Saint-Jiloise, ndërsa Eindhoven, Dynamo Kyiv, Dinamo Zagreb, Benfica gjithashtu festuan kualifikimin, Bodo/Glimt, Plzen, Crvena Zvezda dhe Karabagu, shkruan abcnews.al.

Në raundin tjetër kualifikues (dhe të fundit para fazës së grupeve) spikat dyshja e Eindhoven me Rangers, ndërsa Trabzonspor do të përballet me Kopenhagen.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 16/17 gusht dhe të dytat më 23/24 të muajit, ndërsa shorti për fazën e grupeve është caktuar për të enjten 25 gusht.

Çiftet e playoff të këtij viti të Champions League:

Qarabag – Plzen
Bodo/Glimt – Dinamo Zagreb
Maccabi Haifa – Crvena Zvezda
Kopenhagen – Trabzonspor
Dynamo Kyiv – Benfica
Rangers – Eindhoven

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat