Reali para sfidës së madhe

Futboll

Reali para sfidës së madhe

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 20:04
Reali para sfidës së madhe

Real Madrid dhe Eintraht Frankfurt luajnë sot në Helsinki për trofeun e parë të sezonit, Superkupën e Europës. Madrilenët vijnë në këtë ndeshje si fitues të Ligës së Kampioneve, ndërsa skuadra gjermane si triumfuese në Ligën e Europës.

Ançeloti ka zgjedhur një formacion me të gjithë yjet, duke i besuar nga minuat e parë treshes së paprekshme të mesfushës Kasemiro-Kros-Modriç, ndërsa në sulm Benzema do të mbështetet nga Vinicius dhe Valverde.

Kurse në radhët e Eintraht do të mungojë një nga protagonistët kryesorë të viteve të fundit, Filip Kostiç, i cili nuk do të luajë në këtë sfidë pasi pritet për firmën në Itali, ku do t’i bashkohet Juventusit.

FORMACIONET ZYRTARE

REAL MADRID: Kurtua, Karvahal, Militao, Alaba, Mendi, Kasemiro, Modriç, Kros, Valverde, Vinicius, Benzema.
Trajner: Karlo Ançeloti

EINTRAHT FRANKFURT: Trap, Ndicka, Tuta, Toure, Sou, Rode, Knauf, Lenz, Lindstrom, Kamada, Borre.
Trajner: Oliver Glasner.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat