Guti: Reali i fortë si vitin e kaluar

Futboll

Guti: Reali i fortë si vitin e kaluar

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 14:39
Guti: Reali i fortë si vitin e kaluar

Ish-futbollisti i Real Madridit, Guti thotë se Real Madridi është i fortë sikurse vitin e kaluar, por sipas tij, ‘Los Blancos’ kanë nevojë për sulmues.

Guti vlerëson edhe transferimet e bëra nga rivalët e tyre të përjetshëm, Barcelona.

“Unë mendoj se Real Madridi është i mirë si vitin e kaluar, megjithëse, nuk kanë bërë transferime”, tha Guti për ‘DAZN’.

“Ndoshta Reali ka nevojë për një sulmues tjetër, pasi iu mungonte edhe vitin e kaluar”.

Çdo mungesë e Karim Benzema mund të jetë keq për skuadrën dhe mungesa e një sulmuesi kufizon aftësinë për të shënuar gola”, theksoi ai.

“Ne pamë një Barcelonë të dobët vitin e kaluar dhe forcimi i Barcelonës është mirë për ligën”, përfundoi Guti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat