Icardi mund të përfundojë në ekipin e të rinjve

Futboll

Icardi mund të përfundojë në ekipin e të rinjve

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 14:54
Icardi

Mauro Icardi gjithmonë e më shumë po lihet jashtë planeve të PSG.

Sipas L’Equipe, klubi francez ka nxjerr zyrtarisht jashtë ekipit të parë sulmuesin argjentinas për ti bërë vend 20-vjeçarit Ekitike.

Ky është një mesazh i qartë për Icardin, bën mirë të largohet në të kundërt është i detyruar të stërvitet me ekipin e të rinjve. Në këto tre vite, Icardi nuk arriti kurrë të justifikojë investim e bërë nga PSG.

Drejtuesit e klubit francez kërkojnë të lirohen se më shpejt nga paga e Icardit, por ofertat për të mungojnë. Monza është ekipi i vetëm i interesuar për shërbimet e sulmuesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat