Pse Barcelona është favorite për sezonin e ri të Champions League?

Futboll

Pse Barcelona është favorite për sezonin e ri të Champions League?

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 17:31
Pse Barcelona është favorite për sezonin e ri të Champions League?

Të gjithë e dinë për krizën financiare të Barcelonës pas pandemisë. Por nëse dikush mendonte se katalanasit do të mbeten pas gjigantëve të tjerë evropianë për shkak të vështirësive ekonomike, atëherë nuk është kështu.

Barcelona ka qenë shumë aktive në merkato këtë verë dhe e ka forcuar skuadrën në mënyrë cilësore.

Por në rrethanat aktuale, Barcelona po e nis sezonin 2022-23 me një skuadër frikësuese.

Le të hedhim një vështrim në pesë arsyet pse Barcelona është favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon.

1-Talentët e rinj më të mirë në botë te Barcelona

2-El Clasico frymëzon optimizëm

3-Xavi do të ketë më shumë kohë për të zhvilluar idetë e tij në ekip

4-Shumë opsione sulmi

5-Faktori Robert Lewandowski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat