E pësojmë nga lojtarët e Interit

Futboll

E pësojmë nga lojtarët e Interit

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 17:58
E pësojmë nga lojtarët e Interit

Pas fitores 3-0 të Italisë U-19 kundër Shqipërisë U-19, i njëjti rezultat vjen në Coverciano në më pak se 24 orë.

Por këtë herë bëhej fjalë për grup moshën e U-18. Italianët kanë arritur që t’ia dalin sërish me shifrat 3-0 duke mundur djemtë e drejtuar nga ana e Beharit.

Goli i parë do të vinte në minutën e 16 nga gjuajtja e fuqishme e Francesco Espositos, lojtarit të Interit.

Vetëm 11 minuta më vonë ishte një tjetër lojtar i Interit që dyfishoi shifra, Owwusu, i cili përfitoi një asist perfekt nga thellësia. Shumë ndryshime në pjesën e dytë ngadalësuan ritmin e lojës, ndërsa në të 61 ishte futbollisti i Romës, Graziani, që do të përmbyllte historinë e takimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat