Elliot: Ky është klubi im

Futboll

Elliot: Ky është klubi im

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 18:28
Elliot: Ky është klubi im

Liverpool ka vendosur të rinovojë kontratën me lojtarin Harvey Elliot!

Sulmuesi 19 vjeçar do të qëndrojë në Anfield, të paktën edhe për 5 sezone të tjera.Ka qenë trajneri i The Reds, Jurgen Klopp që ka dhënë dakordësinë për lojtarin.

Në sezonin 2021/2022, Elliot ka luajtur vetëm 6 ndeshje me Liverpoolin.

Anglezi pas rinovimit ka thënë: “Është gjithmonë mirë të dish se do të jesh këtu edhe për shumë vite të tjera. Ky është klubi im i fëmijërisë dhe nuk ka asgjë në këtë botë që më bën më të lumtur dhe më të emocionuar se kjo”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat