Shkëndija eliminohet me penallti 

Futboll

Shkëndija eliminohet me penallti 

Nga: K. G. Më: 11 gusht 2022 Në ora: 22:59
Pamje nga ndeshja

Shkëndija eliminohet me penallti me rezultat 3:2 nga AIK i Stokholmit, në ndeshjen e kthimit që u luajt në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup.

Në minutën e 22-të, Ferhan Hasani shënoi nga penalltia për rezultatin 1:0. 

Mirëpo, mysafirët u treguan të zgjuar në pjesën e dytë duke barazuar në minutën e 56-të, falë futbollistit Ayari. 

Ndeshja e parë kishte përfunduar baras (1:1) dhe për këtë edhe sfida shkoi në vazhdime dy herë nga 15 minuta, ku as pas kësaj periudhe nuk pati ndryshim rezultati.

Penalltitë, për Shkëndijen shënuan Stojanovski, Cake; dështoi Dita, Doriev e Hasani dhe për AIK realizuan Hussein, Stefanelli, Bjornstrom, dështuan  S. Larsson e Ring.

AIK kualifkohet në play-off të Conference League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat