Orari i Ballkanit në play-offin e Conference Leagues

Futboll

Orari i Ballkanit në play-offin e Conference Leagues

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 00:43
Orari i Ballkanit në play-offin e Conference Leagues

Ballkani ka arritur të kualifikohet në play-offin e Conference Leagues, pasi eliminoi ekipin nga Ishujt Faroe, Klaksvik.

Penalltitë ishin përcaktuese, pasi ndeshja u mbyll 2:1, ndërsa 4:4 me rezultat të përgjithshëm.

Ndërkohë, nuk do të ketë pushim për kampionin e Kosovës.

Kjo pasi që menjëherë sot një javë, më 18 gusht Ballkani do të udhëtojë për në Shkup për ndeshjen e parë.

Një javë më pas, më 25 gusht, Ballkani do të përballet me Shkupin në Prishtinë.

Fituesi i këtij dueli do të kualifikohet në fazën e grupeve të Conference Leagues.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat