Simone Inzaghi jep lajmin e madh për tifozët

Futboll

Simone Inzaghi jep lajmin e madh për tifozët

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 17:10
Simone Inzaghi jep lajmin e madh për tifozët

Interi do të provojë vrapimin drejt Scudetto-s pas vendit të dytë sezonin e kaluar. Debutimi për Nerazzurrët, të cilët kanë ripërqafuar Romelu Lukakun, do të jetë në Via del Mare kundër Lecce-s së sapo promovuar për ndeshjen e shtatëmbëdhjetë direkte në Serie A mes dy ekipeve…

Konferenca e parë për shtyp e sezonit për trajnerin e Interit, Simone Inzaghi. Nga Pinetina, trajneri i Nerazzurrëve foli si më poshtë në prag të ndeshjes hapëse kundër Interit: “Merkato e transferimeve të Interit? Ekipi është ai që kam rënë dakord me klubin dhe pronarët.

Kjo do të jetë skuadra, e dimë që na mungon një lojtar qendror. Për të zëvendësuar Ranocchian, kompania po punon për këtë dhe nuk mendoj se duhet të flas më për këtë. Merkato jone ne largime dhe afrime mund te konsiderohet e mbyllur me pas…

Praktikisht, nje mesazh ky qe tregon se Skriniar do te qendroje perpos sirenave te shumta te ardhura nga PSG qe ka tentuar blerjen e tij por oferta prej 50 mln eurosh nuk eshte pranuar nga Marotta qe ka kerkuar 60 mln euro per kartonin e sllovakut.

Nderkohe, u larguan Vidal, Sanchez dhe Perisic me parametra zero, madje me dy te paret qe edhe u paguan nga klubi per nje kosto totale rreth 10 mln euro, vetem qe te prishnin kontratat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat