Vendoset fati i Ronaldos

Futboll

Vendoset fati i Ronaldos

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 19:10
Vendoset fati i Ronaldos

Pavarësisht nga dëshira tashmë e qartë për t’u transferuar në një klub tjetër, Cristiano Ronaldo duhet të vazhdojë aventurën e tij në Manchester United. Një armëpushim i armatosur, përveç ofertave të bujshme të minutës së fundit, por që në fakt duket se i jep fund një prej telenovelave më të rëndësishme dhe të përfolura të këtij sesioni veror të tregut.

Lajmi raportohet nga AS, i cili shpjegon se si në javën e fundit hipoteza për të parë kampionin portugez në Atletico Madrid tashmë është shkatërruar përfundimisht: kontaktet me Colchoneros – shpjegon gazeta spanjolle – kanë dalë jashtë, pavarësisht nga vendi i Simeones, për shkak për mosmiratimin e tifozëve dhe për paraqitjet e shkëlqyera të Alvaro Moratas në ndeshjet miqësore parasezonale.

Prandaj Ronaldo duhet të qëndrojë në United, të paktën deri në merkaton e transferimeve të riparimit. Trajneri Ten Hag – shpjegon AS – duket se ende nuk i ka humbur shpresat për të përfshirë portugezin në projektin e tij teknik, por tashmë e ka bërë të qartë se nuk do të tolerojë asnjë mosrespekt ndaj tij dhe atyre në dhomat e zhveshjes.

Një referencë e qartë për episodin e fundit të korrikut, në miqësoren mes Djajve të Kuq dhe Rayo Vallecano, kur Ronaldo vendosi të largohej herët nga stadiumi para përfundimit të ndeshjes, duke e tërbuar trajnerin holandez.

Prandaj portugezi do të përballet me pjesën e parë të sezonit i vetëdijshëm se ka shumë pak shanse për të fituar Premier League, por ai do të jetë në gjendje të synojë të shkojë në Kupën e Botës në Katar me Portugalinë e tij (i vetmi titull që i mungon në karrierën e tij) në kushtet më të mira të mundshme. Në pritje të janarit, Cristiano Ronaldo mbetet në Old Trafford.

Cristiano Ronaldo mund të rikthehet të ketë një fanellë titullare të Manchester United për ndeshjen e nesërme kundër Brentford. Lidhur me këtë, trajneri i djajve të kuq, Erik ten Hag, në konferencën për shtyp tha: “Ai u stërvit mirë këtë javë dhe pas dy seksioneve të ndeshjes do të shohim nëse do ta përdorim që në fillim”. Kampioni në ndeshjen debutuese të Premierligës luajti 37 minutat e fundit, duke mos mundur të shmangë humbjen e bujshme ndaj skuadrës së tij ndaj Brighton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat