Tomori rinovon kontratën me Milanin

Futboll

Tomori rinovon kontratën me Milanin

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 23:20
Fikayo Tomori

Fikayo Tomori ka rinovuar kontratën me Milain

Qendërmbrojtësi anglez, ka pranuar të vazhdojë edhe më tej bashkëpunimin me kampionin e Italisë.

Lajmin se ai ka nënshkruar marrëveshje të re e ka konfirmuar vet klubi.

Tomori ka firmosur deri më 30 qershor 2027 dhe do të përfitojë tani 3.5 milionë euro në sezon.

Mbrojtësi është pjesë e Milanit prej 18 muajsh, vitin e kaluar u ble nga Chelsea për 28 milionë euro, pas 6 muajve huazim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat