Rexhbeçaj zverdhet, Augsburg trondit Bayer-in në Leverkusen

Futboll

Rexhbeçaj zverdhet, Augsburg trondit Bayer-in në Leverkusen

Nga: K. Goca Më: 13 gusht 2022 Në ora: 17:33
Augsburg trondit Bayer-in në Leverkusen

Futbollisti shqiptar, Elvis Rexhbeçaj, u paraqit nga minuta e parë  Augsburg-un, duke kontribuar në tre pikë të mëdha që importuan nga stadiumi “BayArena” në Leverkusen.

Bayer si vendas tronditet nga Augsburg-u, duke pësuar humbje (1:2), në ndeshjen e javës së dytë në Bundesliga I. 

Rexhbeçaj u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e dytë përkatësisht në minutën e 75-të dhe zëvendësohet në fund.

Për Augburgun shënoi Jensen (15’) e Hahn (82’)  dhe për Bayer-in Aranguiz (43’).

Augsburg shënon fitoren e parë dhe renditet në vend të 9-të me 3 pikë dhe Bayer është në të 17-tin me 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat