Më shumë ka ndërruar ekipe se çorape!

Futboll

Më shumë ka ndërruar ekipe se çorape!

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 19:32
Thomas e Tim Brdaric

Të jesh djali i një lojtari të njohur është gjithmonë një privilegj që duhet shfrytëzuar.

Por në futbollin e Europës, askush nuk fiton asgjë vetëm në saj të mbiemrit të tij. Shembulli më i mirë është djali i Thomas Brdaric, Tim Brdaric, që më herët ka qenë edhe pjesë e Vllaznisë.

Mbrojtësi 22-vjeçar është larguar nga Uerdigen dhe ka firmosur me ekipin e ri, Ëattencheid, një skuadër gjermane që është plotësisht amatore. Në një moshë fare të vogël, por që nga nisja e karrierës së tij para 6 viteve në grupmosha dhe deri tani, Tim Brdariç ka ndërruar në total 10 ekipe.

“Më shumë skuadra të ndërruar se çorape”, kjo batutë qëndron kaq fiks në këtë rast.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat