Nagelsmann i tregon sërish stolin De Ligt

Futboll

Nagelsmann i tregon sërish stolin De Ligt

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 19:39
Bayerni

Edhe pse Bayern Munchen e bleu për 80 milionë euro, kjo nuk do të thotë se atij i është premtuar vendi në formacionin titullar. Kështu funksionojnë gjërat në skuadrën e Julian Nagelsmann i cili nuk ka ndërmend ta aktivizojë De Ligt nëse nuk do të jetë plotësisht i bindur gjendjen e mbrojtësit holandez.

Nuk e zgjodhi titullar në ndeshjen hapëse ndaj Eintracht Frankfurt dhe nuk do të zbesë në fushë që nga minuta e parë edhe në sfidën e javës së dytë ndaj Wolfsburg ku titullarët do të jenë Upamecano dhe Lucas Hernandez. Për këtë temë foli edhe trajneri Nagelsmann:

“Momentalisht nuk kam asnjë arsye për të bërë ndryshime në mbrojtje.

Të gjithë janë lojtarë të rëndësishëm në skuadrën që kam në dispozicion dhe nëse nuk ndodh diçka e jashtëzanonshme nuk kam arsye të ndryshoj.

Sigurisht që si De Ligt ashtu edhe Sane nuk janë të lumtur me këtë situatë por rivalët në pozicionet e tyre po bëjnë shumë mirë dhe unë dua lojtarë që mund të nisen nga pankina e të bëjnë diferencën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat