Milani në stilin e kampionit

Futboll

Milani në stilin e kampionit

Nga: K.G. Më: 13 gusht 2022 Në ora: 20:29
Hernandez

Milani starton me fitore në edicionin e ri në Serie A.

Milani në stilin e kampionit, e mposhti me rezultat 4:2 Udinesen.

Ndeshje e luftuar e me 6 gola, secili më i bukur se tjetri.

Për Milanin shënuan Hernandez (11'), Rebiç (15' e 68'), Diaz (46') dhe për Udinesen Rodrigo Becao (2') e Masina (45+3').

Milani arkëton tre pikë të mëdha, ndërsa Udinese me gjithë angazhimin nuk arriti pikë nga “San Siro”..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat