Polemika në Argjentinë për Messin: Topi i të çmendurve

Futboll

Polemika në Argjentinë për Messin: Topi i të çmendurve

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 20:49
Polemika në Argjentinë për Messin: Topi i të çmendurve

Polemika në Argjentinë për Messin: Topi i të çmendurve!

Pas shtatëmbëdhjetë vitesh, për herë të parë Lionel Messi nuk u përfshi në listën e tridhjetë finalistëve për Topin e Artë.

Ishte faji i një sezoni të vështirë për fenomenin argjentinas, i pari në PSG, kuriozisht një vit pasi fitoi çmimin e tij të shtatë si lojtari më i mirë në botë.

Lajmi tronditi dhe indinjoi shtypin argjentinas, me gazetën Ole që sulmoi France Football (revistën që jep çmimin), duke e quajtur listën e zgjedhur “Topi i të çmendurve”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat