Fiorentinës i mbetet të konkretizojë detajet e fundit

Futboll

Fiorentinës i mbetet të konkretizojë detajet e fundit

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:17
Nedim Bajrami

Klubi historik italian i ofron Empolit talentin polak në këmbim të Bajrami!

tFiorentina duket e vendosur për të transferuar mesfushorin e Kombëtares, Nedim Bajrami me klubin italian që po shqyrton mundësinë e një shkëmbimi në merkato duke i ofruar Empolit kartonin e mesfushorit polak Simon Zurkovski.

Sipas raportimeve nga “Tuttosport” kjo hipotezë ka fituar terren në orët e fundit me Empolin që duket gati të lejojë Bajramin të largohet për të bërë hapin e radhës në karrierë në një marrëveshje ku do të kishte gati dhe zëvendësuesin e tij.

Në këto kushte Fiorentinës i mbetet të konkretizojë detajet e fundit të marrëveshjes për të gjetur më pas rrugën e hapur për transferimin e Bajramit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat