Ish-portieri i Interit debuton me një gafë edhe te Cremonese

Futboll

Ish-portieri i Interit debuton me një gafë edhe te Cremonese

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 20:47
Ish-portieri i Interit debuton me një gafë edhe te Cremonese

Tjetër gafë e Ionut Radu. Pas asaj që i kushtoi Interit humbjen në Bologna dhe në të njëjtën kohë të titullit kampion, portieri rumun u huazua te Cremonese, por debutimi u shënua nga një tjetër gabim trashanik.

Në sfidën mes Fiorentinës dhe Cremoneses, vendasit triumfuan me rezultatin 3-2, duke shënuar golin e fitores pikërisht në shtesë dhe pikërisht falë një gafe të tmerrshme të Ionut Radu, i cili duhet thënë se deri atëherë kishte bërë pritje spektakolare.

Një gjuajtje-kros e Mandragorës shkon drejt portës shumë lehtë, por Radu në vend të grushtimit, zgjedh të kërcejë e të zotërojë topin, duke përfunduar në rrjetë bashkë me të.

Pas kësaj ndeshjeje, sigurisht që tifozët e Interit mund të ndihen më të qetë, pasi Radu nuk është më pjesë e zikaltërve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat