Mbrojtësi italian fluturon drejt Londrës

Futboll

Mbrojtësi italian fluturon drejt Londrës

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 23:41
Mbrojtësi italian fluturon drejt Londrës

E kërkuan shumë skuadra, por Destiny Udogie ka zgjedhur Tottenhamin për të vijuar karrierën, teksa pasditen e sotme ka fluturuar drejt Londrës për të kryer vizitat mjekësore dhe hedhur firmën mbi kontratë.

Anësori italian ka zbuluar se është shumë i emocionuar dhe i lumtur që po firmos me “Spurs”, megjithatë pranoi se edhe sezonin e ardhshëm do të vijojë të jetë pjesë e Udineses për të fituar më shumë eksperiencë.

“Jam shumë i kënaqur që po transferohem në Premier League, ku do të punoj me trajnerin Conte. Jam i sigurt që me të do të rritem shumë më tepër.

Megjithatë për momentin është shumë e rëndësishme që të rikthehem në huazim te Udinese, pasi kam nevojë të luaj dhe të fitoj më shumë eksperiencë. Jam i sigurt që do të bëj një sezon mjaft të mirë”, deklaroi futbollisti.

Udogie u kërkua nga disa skuadra në Itali, mes të cilave edhe Interi, megjithatë ishte Fabio Paratici ai që fitoi garën, duke paguar 16 milionë euro në arkat e Udineses dhe për më tepër, huazimin një vjeçar të futbollistit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat