Pesë lojtarët që i pëlqen Barcelonës

Futboll

Pesë lojtarët që i pëlqen Barcelonës

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 11:49
Pesë lojtarët që i pëlqen Barcelonës

Barcelona është vënë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë pasi dështoi ta transferonte Cesar Azpilicuetan e Chelseat.

“Blaugrana” paraprakisht e kishin liruar Dani Alvesin dhe tash kanë nevojë për një “dysh”.

Mediat e huaja e kanë zbuluar listën e preferenczve të gjigantit katalunas për këtë pozitë.

Janë pesë futbollistë që i pëlqen klubi spanjoll dhe vetëm njëri prej tyre do të mundë të përfundojë në “Camp Nou” në ditët apo javët në vazhdim.

Bëhet fjalë për lojtrët si: Jeremie Frimpong, Aaron Wan-Bissaka, Juan Foyth, Diogo Dalot e Thomas Meunier.

Natyrisht, prej tyre, Dalot dhe Wan-Bissaka janë më të pëlqyerit për trajnerin Xavi, i cili e kërkon me insistim një mbrojtës të krahut të djathtë për ta kompletuar repartin defanziv.

Mbetet të shihet nëse Barça do t’i sigurojë shërbimet e ndonjërit prej këtyre lojtarëve deri në fund të afatit kalimtar të verës, i cili do të mbyllet në fund të gushtit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat