Dalin në dritë prapaskenat pas transferimit te Barcelona

Futboll

Dalin në dritë prapaskenat pas transferimit te Barcelona

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 12:02
Dalin në dritë prapaskenat pas transferimit te Barcelona

Robert Levandovski është padyshim goditja më e madhe e kësaj merkatoje. Sulmuesi u transferua te Barcelona dhe për të arritur këtë iu desh të krijonte edhe probleme te Bajerni.

Ndërkohë, gazetari gjerman, Kristian Falk, ka nxjerrë në dritë prapaskena të polakut.

Sipas tij, 33-vjeçari kishte raporte të këqija me sulmuesin e njohur të bavarezëve, Leroi Sanenë.

Ky i fundit erdhi te Bajerni në vitin 2020, kur u largua nga Mançester Siti. Marrëdhënia mes dy sulmuesve nuk ishte aspak pozitive, teksa Sane e konsideronte Levandovskin një lojtar egoist.

Situata ishte e nxehtë mes tyre dhe ndoshta kjo ishte edhe një arsye më tepër që shtyu Levandovskin të largohej nga gjigantët e Bundesligës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat