​Barça ia tregon Chelseat çmimin e Aubameyang

Futboll

​Barça ia tregon Chelseat çmimin e Aubameyang

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 13:52
Aubameyang

Chelsea ende nuk e ka gjetur një zëvendësues të Romelu Lukakut i cili u largua drejtë Interit dhe ende është duke e krkuar një emër potencial kur kanë mbetur edhe dy javë deri tek mbyllja e afatit kalimtar.

Njëri nga sulmuesit që ka tërhequr interesin e “Bluve” të Londrës është Peirre-Emeric Aubameyang, por për të cilin duhet të paguhet një shifër e konsiderueshme e të hollave.

Chelseat thuhet se i është thënë se mund të duhen deri në 30 milionë euro për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Barcelonës.

“Blaugranët” nuk i kishin paguar Arsenalit asnjë qindarkë për ta sjellë 33-vjeçarin në “Camp Nou” në janar, me Topçinjtë që i kishin ndërprerë kontratën.

Sidoqoftë, Aubameyang tani po përballet me konkurrencë të fuqishme në sulmin e Barçës, sidomos pas ardhjes së Robert Leëandoëskit, i cili luajti si startues në ndeshjen e parë të La Ligas, Rayo Vallecano.

Thuhet se Chelsea ka kundërshtuar çmimin e kërkuar të Barcelonës dhe po kërkon që ky operacion të mbyllet për një çmim shumë më të ulët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat