Mourinho dëshiron ta mbajë El Shaarawy në Romë

Futboll

Mourinho dëshiron ta mbajë El Shaarawy në Romë

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 18:53
Mourinho dëshiron ta mbajë El Shaarawy në Romë

Jose Mourinho raportohet së dëshiron ta mbajë në Romë Stephan El Shaarawy pavarësisht se për të janë të interesuar Atalanta dhe Monza

Sulmuesi anësor italian ka kontratë me Giallorossi deri vitin e ardhshëm, që tregon se skuadra mund të fitojë prej tij duke e shitur vetëm gjatë këtij viti, këtij afati më konkretisht. Monza dhe Atalanta kanë shprehur interesin e tyre për El Shaarawy këtë verë por largimi nga Roma nuk duket se do të ndodh.

Siç raporton Il Messaggero, Mourinho ende i beson El Shaarawyt dhe dëshiron ta mbajë atë në Romë për këtë sezon, edhe nëse Andrea Belotti vjen si transfer i lirë në këtë skuadër.

Ish sulmuesi anësor i Milan pati një paraqitje të mirë në ndeshjen e parë të sezonit kundër Salernitanas, por duket se ai do të këtë një rol më të shpejt nën urdhrat e trajnerit portugez këtë sezon për sezonin e ri të skuadrës nga kryeqyteti.

Sezonin e kaluar, El Shaarawy shënoi shtatë gola dhe bëri një asisit në 36 paraqitje në të gjitha garat, por kryesisht ishte përdorur gjatë rotacioneve që bënte skuadra e Mourinhos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat