Inzaghi kërkon edhe një mbrojtës

Futboll

Inzaghi kërkon edhe një mbrojtës

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 19:25
Inzaghi

Me shitjen e Cesare Casadei te Chelsea, Interi ia del të sigurojë paratë e mjaftueshme për të mos qenë i detyruar të shesë ndonjë nga titullarët si Skriniar e Dumfries, teksa tani Marotta e Ausilio kanë nisur punën për goditje e fundit në merkato.

Bëhet fjalë për zviceranin Manuel Akanji, i cili është i përzgjedhuri për të kompletuar prapavijën, pasi mund të luajë mjaft mirë në të tre pozicionet e mbrojtjes me tre dhe për më tepër mund të vijë për një çmim të favorshëm.

Mbrojtësi 27-vjeçar është në vitin e fundit të kontratës me Borussian e Dortmundit dhe ka refuzuar rinovimin, ndërsa gjermanët kanë kërkuar një çmim prej 20 milionë eurosh për kartonin e tij.

Transferimi mund të kryhet për një shifër totale prej 12 milionë eurosh, nga të cilat dy për huazimin dhe 10 të tjera për të drejtën e blerjes, teksa palët janë optimiste që gjithçka do të zgjidhet brenda kësaj jave.

Manuel Akanji është pjesë e Borussias së Dortmundit që prej verës së 2017-ës dhe në 5 sezone numëron plot 158 ndeshje, ndërsa në tre vitet e fundit ka qenë një titullar i padiskutueshëm i verdhezinjve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat