Silva nuk do të largohet nga kampionët e Anglisë

Futboll

Silva nuk do të largohet nga kampionët e Anglisë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 11:40
Silva nuk do të largohet nga kampionët e Anglisë

Mesfushori spanjoll, Bernardo Silva raportohet se nuk do të transferohet në Barcelonë.

Ditëve të fundit është folur shumë së Silva do të largohet nga Manchester City për t'iu bashkuar klubit katalonas, por sipas mediave britanike, lojtari do të qëndrojë në ‘Etihad’.

28 vjeçari është dëshira e madh e trajnerit të Barcelonës, Xavi Hernandez, por ky transferim thuhet se nuk do të realizohet pasi që lojtari ka vendosur t’i qëndrojë besnik kampionëve të Anglisë.

Silva me skuadrën e Pep Guardiolës ka kontratë deri në vitin 2025,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat