Drejt rikthimit në Francë

Futboll

Drejt rikthimit në Francë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 16:07
Drejt rikthimit në Francë

Nicolas Pepe u transferua me bujë te Arsenal në verën e vitit 2019, por sulmuesi ka gjetur shumë pak hapësira.

Ishi i Lille numëron vetëm 112 ndeshje dhe 27 gola në 3 sezone, ndërsa në dy takimet e para të këtij edicioni nuk ka luajtur asnjë sekond.

27-vjeçari po mendon seriozisht largimin dhe Nice po përshpejton që të përfitojë nga kjo situatë.

Francezët kanë propozuar një huazim me të drejt blerjeje në fund të sezonit dhe Arsenal pritet të mos bëhet pengesë, pasi Pepe nuk është më planet e trajnerit Mikel Arteta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat