U hodh shorti për Ligën e Parë të juniorëve 

Futboll

U hodh shorti për Ligën e Parë të juniorëve 

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 17:46
U hodh shorti

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri në Ligën e Parë të Juniorëve.

Në këtë edicion në këtë ligë do të bëjnë gara 16 ekipe.

Në bazë të shortit në javën e parë do të përballen:

Malisheva – Vëllaznimi

Roni 19 – Liria

Kosova VR – Vjosa

Ulpiana – Feronikeli

Rahoveci – GS Gjilani

Fushë Kosova – Top Football

Rilindja – Podujeva

Dukagjini – Istogu.

Garat në këtë ligë do të fillojnë më 27 gusht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat