E mori falas, Bayerni e shet 20 milionë euro

Futboll

E mori falas, Bayerni e shet 20 milionë euro

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:14
E mori falas, Bayerni e shet 20 milionë euro

Bayern Munchen ka shitur Tanguy Nianzou te Sevilla. Kampionët e Gjermanisë siguruan dy vite më parë shërbimet e qendërmbrojtësit francez me parametra zero nga PSG, ndërkohë që kanë përfituar 20 milionë euro + bonuse nga akordi me spanjollët.

20-vjeçari ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me klubin andaluzian.

Bayerni ka mbajtur një pjesë të përqindjes së kartonit të kapitenit të Francës U20, ndërkohë që ka aplikuar edhe një klauzolë riblerjeje.

Nëse Sevilla vendos të shesë Nianzou në të ardhmen, bisedimet e para do të zhvillohet me klubin gjerman, që ka prioritet krahasuar me të tjerët në lidhje me lojtarin me origjinë nga Bregu i Fildishtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat