West Ham nënshkruan me mbrojtësin e PSG-së

Futboll

West Ham nënshkruan me mbrojtësin e PSG-së

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:37
West Ham nënshkruan me mbrojtësin e PSG-së

West Ham ka nënshkruar me mbrojtësin gjerman Thilo Kehrer nga Paris St-Germain për një kontratë katërvjeçare.

Kehrer, 25 vjeç, ka bërë 128 paraqitje në katër vjet te PSG që kur u bashkua për 33 milionë funte nga Schalke.

Ai ka 22 ndeshje ndërkombëtare dhe ka luajtur rregullisht për Gjermaninë gjatë vitit të kaluar.

Kehrer, i cili ka opsionin e dy viteve të tjera në kontratën e tij, luajti 34 herë për kampionët francezë sezonin e kaluar.

Ai fitoi tre tituj të Ligue 1, dy Kupa Franceze dhe ishte startues në humbjen e tyre në finalen e Champions League nga Bayern Munich në 2020.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat