Lojtarët janë të pakënaqur

Futboll

Lojtarët janë të pakënaqur

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:39
Lojtarët janë të pakënaqur

Sulmuesi i PSG -së, Kylian Mbappe ka një marrëdhënie të vështirë me shokët e skuadrës.

Sipas TNT Sports, kur francezi ra dakord të zgjaste kontratën e tij, atij iu premtua se lojtarë të tjerë do të luanin për të. Megjithatë, kjo ide nuk u pëlqeu shokëve të skuadrës dhe tani sulmuesi ndihet i shkëputur nga skuadra.

Mësohet se pas pjesës së parë të ndeshjes së xhiros së dytë të Ligue 1 kundër Montpellier (5:2), Mbappe ka pasur një bisedë të tensionuar me lojtarët e tjerë, në të cilën është dashur të ndërhyjnë anëtarët e shtabit stërvitor.

Kylian vazhdon të insistojë se ai duhet të jetë ylli kryesor i PSG-së, të kompletojë kombinime dhe të punojë më pak jashtë topit.

Këtë sezon, sulmuesi 23-vjeçar ka luajtur një ndeshje dhe ka shënuar një gol. Detajet e statistikave të tij mund të gjenden këtu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat