Manchester United ka kontakton me agjentin e mesfushorit

Futboll

Manchester United ka kontakton me agjentin e mesfushorit

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 19:14
Manchester United ka kontakton me agjentin e mesfushorit

Manchester United ka kontaktuar me agjentin e mesfushorit të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, sipas raportimeve në Francë, duke e parë atë si një alternativë ndaj Casemiros dhe lojtarit të Juventusit, Adrien Rabiot.

Tuttomercatoweb raporton sot se Manchester United ka braktisur zyrtarisht negociatat me nënën dhe agjentin e Rabiot, Veronique, duke përmendur se 10 milionë euro në sezon plus komisionet nuk mund të diskutohen.

Kjo vjen pasi Juve kishte rënë dakord për një shumë prej 20 milionë euro plus bonuse për francezin.

Klubi i Premierligës në vend të kësaj u kthye drejt Casemiros, por Real Madridi dëshiron 60 milionë euro për 30-vjeçarin dhe ai gjithashtu ka një pagë masive.

Prandaj, Footmercato vë në dukje se Manchester United ka kontaktuar me agjentin e Milinkovic-Savic, Mateja Kezman, për të cilin tashmë ishte raportuar disa javë më parë se ishte gati për të sjellë një ofertë mbi 50 milionë euro për Lazio.

Milinkovic-Savic është më i ri se Casemiro në moshën 27-vjeçare dhe kontrata e tij me Biancocelesti zgjat deri në qershor 2024, 

Ai u ble nga Genk në vitin 2015 për 12 milionë euro dhe vazhdimisht ka deklaruar se nuk është i interesuar të largohet nga Stadio Olimpico, veçanërisht tani trajneri Maurizio Sarri është vendosur në të.

SMS dha një asistim në ndeshjen hapëse të sezonit, një fitore 2-1 ndaj Bolognas.

Ndërsa Lazio më parë ka refuzuar ofertat afër 100 milionë euro për Milinkovic-Savic, ata mund të tundohen këtë herë.

Sezonin e kaluar, ai kontribuoi me 11 gola dhe 11 asistime në 37 ndeshje në Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat