Shqiptari, simbol i Zagrebit dhe i Kroacisë

Futboll

Shqiptari, simbol i Zagrebit dhe i Kroacisë

Nga: Kemajl Goca Më: 17 gusht 2022 Në ora: 19:40
Ilustrim

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, futbollisti shqiptar, Arijan Ademi, e ka luajtur mbrëmë ndeshjen e tij jubilare në fanellën e Dinamos së Zagrebit, si mysafir ndaj Bodo Glimt në Norvegji në kuadër të play-off-it të kualifikueseve të Champions League.

“Kapiteni i Dinamos është shkruar me shkronja të arta në historinë e të kaltërve të Zagrebit, si simbol i Zagrebit dhe i Kroacisë, por edhe krenaria e Maqedonisë dhe futbollit maqedonas”, shkruan media maqedone “Ekipa.mk”.

Statistikat e Arijanit janë fenomenale, ai ka 12 vite në Dinamon e Zagrebit, 350 ndeshje, 21 trofe të fituara, 39 gola të shënuara, 11 paraqitje në fazën e grupeve të garave të UEFA-s etj.

E gjithë kjo ka mjaftuar që Dinamo e Zagrebit ta falënderojë zyrtarisht përmes rrjeteve sociale për efektin që ka pasur në klub deri më tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat