Nuk bën pjesë në planet e Mourinhos

Futboll

Nuk bën pjesë në planet e Mourinhos

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 23:33
Justin Kluivert

Justin Kluivert, aktualisht është pjesë e Romës së Mourinhos.

Këto dy vitet e fundit ai ka luajtur në formë huazimi për dy skuadra të ndryshme.

Destinacioni i parë ishte Leipzigu, ku shënoi 3 gola në 19 ndeshje. Sezon e fundit ka luajtur te Nice, duke shënuar 4 gola. Tani, sipas gazetarit italian Marco Conterio të TuttoMercatoËeb, futbollisti do të shkojë te Fulhami në formë huazimi me opsionin e blerjes së detyrueshme për 12 milionë euro.

Justin Kluivert është ende një lojtar i ri (23 vjeç), por pritej të bënte diferencën në ekipin e tij. Por realiteti është se që kur ka ardhur te Roma, pavarësisht se ka pasur mundësi, nuk ka spikatur asnjëherë apo të ketë qenë vendimtar.

Kjo është arsyeja pse Mourinho nuk e ka në planet e tij, por te një skuadër e sapongjitur në Premier League si Fulhami, mund të ketë impakt pozitiv. Mbetet për t’u parë nëse djali i ish-sulmuesit holandez, Patrick Kluivert, do ta shfrytëzojë këtë mundësi të radhës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat