Dybala mund të mos jetë rasti i fundit

Futboll

Dybala mund të mos jetë rasti i fundit

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 23:54
Dybala

Paolo Dybala ishte humbja e madhe e Juventusit në merkato. Një lojtar i nivelit të lartë që fund u largua me kosto 0.

Por argjentinasi mund të mos jetë rasti i fundit që largohet në këtë mënyrë nga bardhezinjtë.

Te Juventusi gjende plot 6 lojtarë me kontratën që u përfundon në qershorin e vitit të ardhshëm. Rabiot, Alex Sandro, Cuadrado, Di Maria, Pinsoglio dhe Pjaca janë futbollistët që “Zonja e Vjetër” rrezikon t’i humbasë me parametra 0 në vitin 2023.

Drejtorin sportiv të Juventusit e pret një punë e vështirë, teksa ose duhet të bindë lojtarët për rinovimin, ose duhet t’i sistemojë sa më shpejt në një skuadër të re.

Një zgjidhje kjo që i jep klubit më të trofeshëm italian mundësinë që të përfitojë diçka financiarisht prej tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat