Argjentinasi nuk është pjesë e planeve të PSG-së

Futboll

Argjentinasi nuk është pjesë e planeve të PSG-së

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:20
Icardi

Sipas informacioneve të TodoFichajes, Mauro Icardi është një nga opsionet që andaluzianët kanë në tavolinë.

Argjentinasi nuk është pjesë e planeve të PSG-së dhe pavarësisht se është një alternativë që i pëlqen shumë Monchi-t, është një operacion që për momentin do të ishte jashtë mundësive.

Për momentin është një nënshkrim që nuk do të përjashtohej plotësisht, por nga qyteti i Seviljes ata do të kishin ende shumë punë për të bërë në seksionin e largimeve. Lojtarë si Youssef En-Nesyri janë në platformën fillestare dhe një largim i marokenit do të lehtësonte ardhjen e argjentinasit.

Deri më sot ka qenë vetëm një ofertë, por tani nga kryeqyteti andaluzian nuk do ta përjashtonin ardhjen e tij përpara mbylljes së merkatos. Ajo që është e qartë është se qëllimi i argjentinasit është të largohet nga Parisi dhe Spanja është opsioni i tij i preferuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat