Kampionët e Francës i bashkohen garës për objektivin kryesor!

Futboll

Kampionët e Francës i bashkohen garës për objektivin kryesor!

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:39
Bernardo Silva

Kampionët e Francës i bashkohen garës për objektivin kryesor!

Barcelona prej kohësh po provon të nënshkruaj me mesfushorin e Mançester Sitit, Bernardo Silva por vështirësitë financiare të klubit për momentin kanë ndalur tratativën duke i dhënë mundësinë PSG-së të futet në garë për portugezin.

Sipas raportimeve nga “Goal”, parizienët kanë bërë ditën e djeshme një ofertë zyrtare prej 59 milionë paundësh për kartonin e Silvës duke nisur kështu zyrtarisht negociatat për transferimin e tij në Francë.

Dëshira e lojtarit duket se për momentin është e orientuar tek Barcelona me palët që kanë pasur kontakte të një pas njëshme në muajt e fundit ku kanë gjetur dhe akordin për pagën e tij, por tërheqja e katalanasve dhe milionat e PSG-së mund të bindin portugezin të kompletojë këtë transferim të bujshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat