Napoli nënshkruan me Simeonen

Futboll

Napoli nënshkruan me Simeonen

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:58
Simeone

Napoli nënshkruan me Simeonen!

Ashtu siç pritej nga momenti në moment, Napoli ka zyrtarizuar nënshkrimin me sulmuesin Giovani Simeone, djali i trajnerit të Atletico Madridit, Cholo Simeone.

Sulmuesi argjentinas kaloi në formë huazimi nga Verona, por mund të bëhet me detyrim blerje nëse të kaltërtit arrijnë top katërshe.

Operacioni i ka kushtuar Napolit 15 milion euro, ndërsa i pari që e ka mirëpritur nga qenë presidenti  De Leaurentis që shkuar: Mirë se erdhe Cholito”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat