Tirana prezanton afrimin e gjashtë

Futboll

Tirana prezanton afrimin e gjashtë

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 15:37
Tirana prezanton afrimin e gjashtë

Patrick Robson De Sousa Monteiro është futbollisti më i ri i Tiranës.

Klubi bardheblu ka zyrtarizuar afrimin e sulmuesit brazilian, i cili ka firmosur për kampionët e Shqipërisë.

24-vjeçari vjen nga austriakët e Admira Wacker, ndërkohë që sezonin e kaluar e kaloi i huazuar te ekipi azer i Gabalas.

Patrick ka luajtur më parë edhe me Horn në Austri, teksa në vendlindje është aktivizuar me klube si America JR, Bonsucesso dhe Friburguense-RJ.

Në sezonin e fundit në Azerbajxhan, sulmuesi brazilian regjistroi 13 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës, duke mos ia dalë të shënojë asnjë gol.

Patrick cilësohet si zëvendësuesi i Devid, ndërkohë që ky është afrimi i gjashtë te bardheblutë, që më parë kanë firmosur me Aleksin, Hilën, Hasanin, Hussein dhe Isenin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat