Rooney sulmon Mbappen për shtyrjen e Messit

Futboll

Rooney sulmon Mbappen për shtyrjen e Messit

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 18:00
Rooney sulmon Mbappen

Kylian Mbappe pasi nënshkroi një kontratë të pabesueshme me PSG-në vendosi se ai ishte ylli më i madh i skuadrës. Flitet se Mbappe në dhomën e zhveshjes së parisienëve ka pasur një konflikt me Neymar dhe Lionel Messi.

Kylian dyshohet se e ka lejuar veten të shtyjë me shpatull sulmuesin argjentinas. Për këtë situatë ka folur Wayne Rooney.

“Një lojtar 22-23 vjeç e shtyn Messin me shpatull…

Nuk kam parë kurrë një ego më të madhe në jetën time.

Le t’i kujtojë dikush Mbappes se kur Messi ishte në moshën e tij, ai kishte tashmë katër Topa të Artë”, citon Rooney të ketë thënë Depar Sports.

Me drejtësi, vlen të thuhet se Lionel Messi mori Topin e katërt të Artë më 7 janar 2013. Në atë kohë, argjentinasi ishte 25 vjeç. Kylian Mbappe tani është 23 vjeç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat