Klopp kritikon komentatorin televiziv pas akuzave

Futboll

Klopp kritikon komentatorin televiziv pas akuzave

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 16:21
Klopp

Në Premier, tre skuadra kanë ende zero pikë: Evertoni, një klub i lavdishem që mezi e bëri nje transferim, West Ham, i cili nuk kishte një program të mirë dhe ndoshta u shpërqendrua nga raundet paraprake të Ligës së Konferencës dhe mbi të gjitha Manchester United.

Dy humbje të rënda, njëra ndaj Brighton në shtëpi dhe tjetra madje 4-0 ndaj Brentford. Dhe të hënën në Premier League ka një natë luksoze të së hënës mes United dhe Liverpool, që në fakt nisi keq, dy barazime në dy ndeshjet e para ndaj dy kundërshtarëve të mesëm.

Në prag të skenës, e gjithë skena është marrë nga Jurgen Klopp, i cili ka humbur ambicien dhe ka kritikuar ashpër një talent të televizionit anglez, i cili kishte përdorur fjalë shumë të ashpra për dhjetë Haag.

Mançester Junajtid vazhdon të ecë në errësirë, me Ten  Haag para-sezoni kishte qenë më se premtues, por më pas në praktikë kështjella u shemb, dhe gjithashtu keq. Rrjeti i nostalgjikëve që duan të rikthehet Sir Alex Ferguson në stol, komentet ndaj Djajve të Kuq janë shumë të ashpra.

Dhe në pikën e kritikëve, trajneri holandez përfundoi me shpejtësi, i cili në pas ndeshje u masakrua fjalë për fjalë nga Gabby Agbonlahor, një ish-sulmues që luajti edhe disa ndeshje me kombëtaren angleze, e cila në ‘Talk Sports’ përdori Fjalët në TV live shumë të vështira për Manchesterin dhe trajnerin e tyre:

“Po të isha një prej tyre, do të mendoja se Ten Hag duhet të largohet. Ky nuk është United”. Ditë më vonë atyre kritikave iu rikthye Jurgen Klopp, i cili në konferencën për shtyp, duke folur për Manchester United, u rikthye dhe kujtoi fjalët e ish-sulmuesit të Aston Villas, i cili sulmoi ashpër:

“Agbonlahor? Në vitin e parë që kam bërë këtu ai humbi kundër meje 6-0 dhe nuk e mbaj mend si një përbindësh mentaliteti… Sapo isha gati të telefonoja dhe të ndërhyja dhe t’i them se ai e ka harruar plotësisht se çfarë do të thotë të jesh futbollist".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat